Pzt - Cmt: 09:30 to 20:00, Pazar: Kapalı.

 • Merkez
  0549 316 00 36

  0312 316 00 36

  Gülpınar Şubesi
  0554 174 70 01

  0312 339 70 01

  merhaba@aydinlikevlerdis.com
 • Merkez

  Çağdaş Sokak No:1/7

  Aydınlıkevler, ANKARA
 • Gülpınar Şubesi

  Celal Esat Arseven Cd. 166. Cd. 1/A

  Altındağ, ANKARA

İletişim Bilgileri

 • Merkez

  Çağdaş Sokak No:1/7 Aydınlıkevler, ANKARA

 • Gülpınar Şubesi

  Celal Esat Arseven Cd. 166. Cd. 1/A Altındağ, ANKARA

 • Telefonlar

  Merkez

  Telefon: 0549 316 00 36
  0312 316 00 36


  Gülpınar Şubesi


  Telefon: 0554 174 70 01
  0312 339 70 01


 • Email

  merhaba@aydinlikevlerdis.com

Fiyat Bilgisi

Fiyat Bilgisi Almak İçin Bizi Arayın.

ŞİMDİ ARAYIN

©Aydınlıkevler Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 2019, All Rights Reserved.

Ortodonti Anabilim Dalı Kliniğimizde Uygulanan Tedavi Hizmetleri

 • Hareketli aygıtlarla tedaviler,
 • Metal ve şeffaf kapaklı braketlerle tedaviler,
 • Lingual (görünmeyen, dişlerin iç yüzeylerine takılan teller vasıtasıyla) tedaviler,
 • Dudak-damak yarığı yenidoğan ve ileri yaş tedavileri,
 • Ortognatik cerrahi (çene konumu değiştirme) hazırlığı,
 • Şeffaf Plaklarla Tedavi,
 • Çene Eklem Bozukluğu Tedavileri
HAREKETLİ AYGITLARLA TEDAVİLER

Hareketli ortodontik aygıtlar genellikle tek çeneyi ve tek dişi ilgilendiren hafif bozukluklarda, ya da büyüme ve gelişimden yararlanılarak çenelerin konumlarının düzeltilmesi gereken durumlarda kullanılır.

METAL VE ŞEFFAF KAPAKLI BRAKETLERLE TEDAVİLER

Sabit ortodontik aygıtlar, dişlerin üzerine yapışan ve tedavi süresince çıkarılmayan braketler, ve bu braketlerin içinden geçen tellerle yapılmaktadır. Braketler kişinin tercihine ve doktorun önerisine göre gümüş rengi, altın rengi, şeffaf/diş rengi, kapaklı veya kapaksız olabilmektedir. Klasik braketlerde teller braketlerin içine lastik veya ince bir tel yardımıyla bağlanır. Kapaklı braketlerde kullanılan özel kilit mekanizması sayesinde tellerinin bağlanması gerekmez, sürtünme kuvveti en aza indirgenir ve diş hareketlerinde gecikme olmaz. Klasik braketlere oranla daha konforlu bir tedavi alternatifi sunar.

LINGUAL TEDAVİLER (Görünmeyen, Dişlerin İç Yüzeylerine Takılan Diş Teli)

Dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan tellerle yapılanortodontik tedavidir. İç yüzeylere yapıştığı için “görünmeyen” bu tellerle dişlerin çapraşıklıkları düzeltilirken, ağzın görünümü son derece doğal ve estetik kalmaktadır. Lingual braketler prensip olarak her yaşta uygulanabilir. Her türlü ortodontik tedavide olduğu gibi, lingual braketlerin kullanılabilmesi için de dişlerin ve dişetlerinin sağlıklı olması gerekir.

DUDAK-DAMAK YARIĞINDA YENİDOĞAN VE İLERİ YAŞ TEDAVİLERİ

Anne karnında ilk 8 haftalık dönemde bebeğin üst çene ve dudak bölgesindeki yapıların birleşememesi nedeniyle ortaya çıkan bir bozukluktur. Halk arasında tavşan dudak olarak bilinir. İlk ameliyatın ve burun estetiğinin daha başarılı olabilmesi için bu bebeklere doğar doğmaz “nazoalveolar şekillendirme” uygulanır. 7-8 yaşlarına geldiğinde çene darlığı ve geriliği görülebileceği için kısa süreli bir ortodontik tedavi görmesi gerekebilir. Daimi dişlenmesi tamamlandığında sabit tellerle dişler ve kapanış düzeltimi yapılacak, varsa eksik dişlerin protetik tedavisi ile de bu uzun süreli yolculuk mutlu bir şekilde sona erecektir.

ORTOGNATİK CERRAHİ HAZIRLIĞI (Çene Konumu Değiştirme)

Çenelerin konumları arasındaki uyumsuzluklarda, durumun şiddetine bağlı olarak, sadece ortodontik tedavi yeterli olmayabilir. Bu durumlarda ortodontik tedaviyle beraber çenelerin de konumlarının değiştirilmesini sağlayan ortognatik cerrahi desteği gerekir. Bu ameliyat yardımıyla çiğneme ve konuşma düzelmekte, çene, yüz ve yumuşak dokularda estetik sonuçlar elde edilmektedir.

ŞEFFAF PLAKLARLA TEDAVİ

İlerleyen teknolojiyle beraber görüntüsü açısından ortodontik tedaviden çekinen hastalar için gelişmeler oluşturmaktadır. Yazılım ve üç boyutlu yazıcılarla oluşturulan şeffaf plaklarla dişlerin düzeltimi mümkündür. Kişiye özel üretilen şeffaf apareyler, yemek yerken çıkarılmaları ağız bakımının devam ettirilmesindeki yarattıkları kolaylıklar sayesinde rahat kullanım sağlar.

ÇENE EKLEM BOZUKLUĞU TEDAVİLERİ

Yüze yansıyan ağrılar çok çeşitli olabilmektedir. Göz çevresine, kulak ön bölgesine, yanak kaslarına, çene altına ve şakaklara yansıyan ağrıların yaygın nedenlerinden biri de çene eklemi (Temporomandibular Eklem - TME) rahatsızlığı olabilmektedir. Hastanın ağrılarının nedenini ortaya koymak ve tedavisini gerçekleştirebilmek amacıyla çene cerrahı, protez uzmanı, ortodontist, kulak burun boğaz uzmanı, psikolog ve fizik tedavi uzmanının tedavi sürecinde kordinasyon içerisinde çalışması önemlidir. Hastalığın cerrahi olmayan tedavi seçenekleri arasında stres tedavisi, eklem plağı, ilaç tedavisi, fizik tedavi gibi alternatifler bulunmasının yanı sıra; hastalığın nedenlerinin ortadan kaldırılmasında ortodontik tedavi ve protetik restorasyon da gerekli olabilir.


Broşürlerimiz

Choose Your Color
You can easily change and switch the colors.