Aydınlıkevler Blok Greft

Blok Greft Kemik Uygulaması Nedir, Nasıl Yapılır?

Blok greft kemik uygulaması, tıp alanında ileri teknoloji gelişimlerinden biri olarak diş hekimliğinde uygulanmaktadır. Çene kemiğinde erime ya da başka nedenlerle ihtiyaç duyulduğunda vücudun başka yerinden kemik takviyesi yapılabilmektedir. Bu işleme blok greft kemik uygulaması denmektedir.

Genel olarak çene arka bölümünden ufak bir kemik bloğu alınarak ihtiyaç bölgesine yerleştirilmektedir. Greft kemik uygulama işleminde de implant uygulamasında kullanılan titanyum vida kullanılmaktadır. Uygulama alanı ve donör bölgenin özenle seçilmesi işlemden beklenen sonuca ulaştırmaktadır.

Blok Greft Kemik Uygulaması Nedir?

Blok greft kemik uygulama işlemi diş hekimliğinin en büyük gelişimlerinden biridir. Bu alandaki gelişmeler bütünleyici diş tedavilerinin mümkün olduğunu kanıtlamaktadır. Blok kemik greft uygulaması, kemik kaybı meydana geldiğinde uygulanan bir telafi yöntemidir.

Bu işlem kemik kaybı yaşayan hastaya diş yapılabilme olanağı kazandırmaktadır. Ancak blok kemik greft uygulaması sonunda tedavi sürecinin beklenmesi gerekmektedir. Bu ileri bir tedavi yöntemi olarak iyileşme süreci de uzun olabilmektedir.

Hastaya göre farklılık gösterse dahi 6 ile 8 ay iyileşme sürecinin gerekli olduğu öngörülmektedir. Blok kemik grefti sinüslerin aşağı kısmına uygulanmaktadır. Diş çekiminin hemen sonrasında implant yapılacağı durumlarda sinüs kaldırma operasyonu gerekebilmektedir.

Blok Greft Kemik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çene kemiklerinde kayıp varsa, desteğe ihtiyaç duyulduğu bir bölümünde blok kemik desteği yapılabilmektedir. Her hangi bir nedenle çene kemiklerinde kayıp görülebilmektedir. Böyle durumlarda hastaya diş yapılamaz gibi bir durum yoktur. Blok kemik greft uygulaması da tam bu noktada imdada yetişmektedir.

Sinüs lifting operasyonundan ne kadar süre sonra implantlar yapılabilir?

Sinüs lifting operasyonunu sırasında implantlarınız yerleştirilebileceği gibi implant byerleştirme işlemi sinüs lifting işleminden 2-3 ay sonra ayrı bir operasyonlada olabilir. Bu seçimi ayrıntılı inceleme sonucu kaybedilen kemik miktarı, hacimlendirilen kemik miktarı, sinüs lifting ameliyatı tekniği, yükleme yapılacak bölgenin uzunluğu, implant sayısı, uzunluğu ve çapı belirler.

İşlem çene arkasından alınan bir blok kemiğin özenle ihtiyaç bölgesine yerleştirilerek yapılmaktadır. Genel olarak çene kemiklerinde erimeye bağlı destek yapılarak diş tamamlama işlemi yapılabilmektedir. Blok kemik greftlerinin yapılabilmesi için uygun dokunun doğru seçilmesi önemlidir. Ancak bu sayede beklenen sonuç alınabilmektedir.

Bu ve benzeri tedavi ihtiyacı bulunanlar zaman sınırsızı modern klinik desteği alabilmektedir. Türkiye ve Dünyanın her yerinden gelen hastaların diş tedavileri uzman ekip tarafından yapılarak gönderilmektedir.

Mesleğinde en iyi eğitimleri alarak sektörde uzmanlığı geliştiren diş hekimleri tüm tedavi yöntemlerini özenle uygulayabilmektedir. Siz de çocuk, büyük her yaştan ve her türlü diş ve çene sorunlarınız için güvenle hizmet alabilirsiniz.

Blok Kemik Greft Uygulaması Neden Yapılır?

Blok kemik grefti, hastanın yaşam kalitesini artırmak için yapılan bir işlemdir. Dişler yaşam kalitesinin en önemli unsurlarıdır. Tek bir diş kaybı dahi kişinin konuşma ve gülmesine engel olabilmektedir. Bu nedenle hem koruyucu sağlık hem de kaliteli yaşam sürebilmenin en önemli organları dişlerdir. Dolayısıyla diş tedavilerinde sınır tanımayan gelişmeler yüz güldürmektedir.

Diş kemik grefti bu konuda en büyük devrim olarak ifade edilebilmektedir. Modern Klinik uzmanlarından alınacak tanı ve tedavi yöntemleri sayesinde güvenle dişlerinize kavuşabilirsiniz. Blok kemik greft uygulama tekniği de titanyum vida kullanılarak işlem yapılmaktadır. Blok kemik dokusu özenle alınarak ihtiyaç bölgesine yerleştirilmektedir.

Çene kemiğinde ihtiyaç duyulan her bölgeye uygulama yapılabilmektedir. Protez ve implant yapılamaz denilen hastalar bu sayede dişlerine kavuşabilmektedir. Uygulama kemik dokusunu güçlendirerek implant ya da protez yapılabilme olanağı vermektedir.

Modern klinikte sinüs kaldırma tedavisi taban yükseltme yapılarak kısa sürede uygulama yapılabilmektedir. Diş hekimliğinin en önemli gelişmelerinden biri olan greft uygulama tekniği kemik dokusunu da güçlendirmektedir. Bu sayede yapılamaz sanılan implant ya da farklı uygulamalar yapılabilmektedir.

Blok Greft Kemik Kimlere Uygulanabilir?

Greft kemik olarak ifade edilen destekleyici yöntem mutlaka profesyonel diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Kemik tozu olarak da tanımlanan grafiti uygulaması yapıldıktan sonra hastanın iyileşme süreci beklenmelidir. Kişiye göre uzun ya da kısa sürebilse dahi 6 ay ile 8 ayda iyileşme sağlanabilmektedir.

Çene kemiğine yapılan güçlendirme işlemi olarak da tanımlanabilen kemik Greftinin uzmanlık gerektirdiği unutulmamalıdır. Alanında bilinen ve profesyonelliğine güvenilen modern klinik ekibi bu konuda ilk doğru adres olarak çalışmaktadır. Kemik greftleri farklı biçimlerde uygulanabilmektedir.

İhtiyaç duyulan şekil ve yer gereksinimi bu konuda belirleyici olmaktadır. Blok kemik grefti herkese uygulanabilmektedir. Dental implant yapılması gereken çene kemiğinde destek gerekebilmektedir.

Bu durumda blok kemik grefti yapılması gerekmektedir. Herkese yapılabilecek bir uygulama olarak hastaya toz partiküller ya da blok halinde uygulanabilmektedir. Genel olarak kemik tozu uygulaması denilen greft işlemi kemik yoğunluğu kazandırmaktadır.

Sinüs Kaldırma Operasyonu Ne Zaman Yapılır?

Sinüs kaldırma olarak tanımlanan implant öncesi işlemi de diş hekimliğinin en önemli konularından biridir. Eğer implant, diş çekimin devamında yapılacak ise sinüs tabanı yükseltme operasyonu sonrasında işlem yapılması gerekmektedir.

Diş tedavilerinde takviye gerektiğinde donör bölgenin doğru seçilmesi çok önemlidir. Hastadan doku alınamayacak durumlarda ise kemik tozu grefti uygulanabilmektedir. Hedef noktası ve donör bölgeye karar verildikten sonra operasyon yapılmaktadır.

Blok kemik grefti yapılacak hastanın kullandığı ilaçlar, mevcut hastalıkları gibi önemli konuları bildirmesi gerekmektedir. Greft uygulama işlemi Lokal anestezi yöntemiyle yapılmaktadır. Uygulama sonrası hasta kısa sürede sosyal hayatına dönebilmektedir.

Bu durumda blok kemik grefti yapılması gerekmektedir. Herkese yapılabilecek bir uygulama olarak hastaya toz partiküller ya da blok halinde uygulanabilmektedir. Genel olarak kemik tozu uygulaması denilen greft işlemi kemik yoğunluğu kazandırmaktadır.

Blok Greft Kemik Uygulama Fiyatları

Diş tedavi yöntemleri arasında bulunan greft kemik uygulama işleminden herkes faydalanabilmektedir. Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği uzmanlarından alınan tanı ve tedavi sonrasında sosyal ve fiziksel yaşam kalitesi yükselerek devam etmektedir. Uygun fiyata alınacak yüksek kalite uygulamalar ağız ve diş sağlığının garantisi olabilmektedir.

Bu konuda güvenle destek alınabilecek adres modern klinik 7/24 çalışmaktadır. Hangi yaşta ve nerede olursa olsun ziyaret eden herkes bilgi ve tedavi alabilmektedir. Alanında eğitim süreçlerini tamamladıktan sonra sektörde profesyonelleşen ekibi, ileri teknoloji donanımlarıyla üst kalite tedavi sunmaktadır.

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek