Aydınlıkevler Sinüs Lifting

Sinüs lifting operasyonu nedir?

Kafatasında kafa ağırlığımızı azaltmak ve sesleri düzgün çıkartmak gibi fonksiyonları olan hava boşluklarına sinüs denmektedir. Sinüslerin bir kısmı dişlerimize komşu bölgelerde yer almaktadır. Genellikle üst çene (maksilla) arka bölge dişleri kaybedildiğinde ve yerlerine gerekli protezler vaktinde yapılmadığında sinüs duvarı ile kret tepesi(çene kemiği en üst noktası) arası mesafe kısalır ve bu bölgeye implant yapılacak yeterli kemik olmaz. Azalan kemik miktarını arttırmak amacıyla sinüs tabanının cerrahi olarak yükseltilmesi işlemine sinüs lifting adı verilir.

Çene ve ağız kanserinin kesin olarak nedenleri bilinmese de zemin hazırlayıcı bazı faktörler ileri sürülmüştür. Bunlar; alkol, sigara, bozuk ağız hijyeni, hatalı yapılan kron köprü protezleri, aşırı diş çürükleri sonucu tahrip olmuş diş kronları, güneş ışınları, vitamin eksiklikleri ve ağız bölgesine yerleşen virüsler ağız kanserine zemin hazırlayabilmektedir. Ağız içi kanserlerinin oluşmasında çevresel faktörler, irsiyet, coğrafik ve mesleki faktörlerde etkili olabilmektelerdir.

Sinüs lifting ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Sinüs lifting(sinüs yükseltme, kaldırma) işlemi sıklıkla lokal aneztezi altında diş hekimi koltuğunda gerçekleştirilen bir prosedürdür. Kaldırılmak istenen sinüs bölgesine o bölgedeki dişeti ağız içerisinden açılan küçük bir pencere vasıtasıyla ulaşılır hale getirilir. Sinüsün içini kaplayan sinüs membranı istenen seviyeye yükseltildikten sonra oluşturulan boşluğa kemik tozu ve greftleme yapılıp dikişlerle bölge kapatılır.

Sinüs lifting sonrası nelere dikkat etmeliyim?

Sinüs lifting işlemi sonrası yara yerini korumak adına ilk 24 saat diğer tarafla yemek yenmelidir. İşlemi takiben 2 saat süre ile bir şey yiyip içmemeli, sonrasında ise ılık ve yumuşak şeyler yenmelidir. Sinüs kaldırma işleminden sonra basınçla burun temizliği yapmaktan kaçınılmalı ve ağız açık hapşırılmalıdır. En az 12-24 saat süre ile sigara içilmemelidir.48 saat içine sızıntı şeklinde kanama olması, ağzınızda kan kokusu ya da kan tadı hissedilmesi doğal olmakla birlikte şüphelenilen her durumda doktorunuza başvurunuz. Cerrahi işlemden sonra şişlik olması normaldir. İlk 24 saat içinde buz torbası aracılığı ile dışarıdan operasyon bölgesine soğuk kompres uygulanmalıdır. Doktorunuz tarafından size önerilen ilaçlar zamanında, aksatmadan ve anlatılan şekliyle kullanılmalıdır. Dikişler operasyon gününü takiben 7. gününde aldırılmalıdır. Kan sulandırıcı herhangi bir ilaç aspirin dahil kullanılmamalıdır. Sinüs lifting işleminden sonra beklenmeyen bir kanama, şişlik ve ağrı olması halinde doktorunuza başvurunuz.

Sinüs lifting operasyonundan ne kadar süre sonra implantlar yapılabilir?

Sinüs lifting operasyonunu sırasında implantlarınız yerleştirilebileceği gibi implant byerleştirme işlemi sinüs lifting işleminden 2-3 ay sonra ayrı bir operasyonlada olabilir. Bu seçimi ayrıntılı inceleme sonucu kaybedilen kemik miktarı, hacimlendirilen kemik miktarı, sinüs lifting ameliyatı tekniği, yükleme yapılacak bölgenin uzunluğu, implant sayısı, uzunluğu ve çapı belirler.

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek