Aydınlıkevler Gingivektomi Tedavisi

Gingivektomi tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

Gingivektomi nedir? Diş eti dokusunun cerrahi yöntemlerle çıkarılması işlemidir. Genel olarak diş eti hastalığını tedavi etmede kullanılır. Estetik açıdan ise kişinin gülüşünü iyileştirmek için bir kozmetik prosedür olabilir.

Gingivektomi tedavisinde çoğunlukla bistüri kullanılır. Ancak teknolojinin bir getirisi olarak lazer teknolojisine başvurulabilir. Diş eti rahatsızlığınız varsa gingivektomi tedavisi önceliklerinizden biri haline dönüşebilir.

Gingivektomi nedir?

Gingivektomi diş etlerini daha sağlıklı hale getirmek için başvurulan bir tedavi yöntemidir. Hastalıklı diş dokusunun çıkarılması söz konusudur. Aynı zamanda yeniden şekillendirmeyi içeren bir cerrahi prosedürdür.

Tedavinin bir periodontist tarafından yapılması gerekir. Diş eti büyümesi gibi diş etindeki doku sorunlarını gidermek için uygulanır. Diş etinin çıkarılması ve kalan dokunun şekillendirilmesi tedavinin aşamalarıdır.

Gingivektomi tedavisi hastanın diş eti durumuna göre bistüri veya lazerle yapılabilir. Tedavi sonrasında çok kısa süreliğine ağrı yaşanabilir. Diş hekiminiz çeşitli ağız bakım ürünleriyle tedaviyi desteklemenizi isteyebilir.

Gingivektomi faydaları nelerdir?

Gingivektomide genel olarak belirli diş eti rahatsızlıklarını ortadan kaldırmaya odaklanılır. Ayrıca ağız sağlığı açısından farklı faydalara sahiptir. Tedavi sonrasında bazı diş fonksiyonları iyileştirilebilir.

 • Daha iyi ağız sağlığı: Ağız sağlığının en önemli yönü hastalıklı diş etinin ortadan kaldırılmasıdır. Bu sayede çeşitli diş eti hastalıklarını daha ilerlemeden önlemek mümkün hale gelebilir.
 • Daha konforlu yaşam: Diş eti rahatsızlığınız varsa diş etiniz büyüme gösterebilir. Aynı zamanda çeşitli sebeplerle tahriş oluşabilir. Gingivektomi operasyonu problemleri ortadan kaldırarak konfor sunar.
 • Daha iyi görünüm: Gingivektomi sayesinde diş eti hattı yeniden şekillendirilir. Böylece gülümsediğiniz zaman estetik açıdan daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.
 • Diş fonksiyonlarının iyileştirilmesi: Problemli olan diş dokusu çıkarıldığından diş fonksiyonları iyileştirilebilir. Konuşma, ısırma ve çiğneme konusunda daha rahat hareket edebilirsiniz.

Gingivektomi zararları nelerdir?

Gingivektomi deneyimli bir diş hekimi tarafından yapıldığı sürece güvenlidir. Ancak diş hekiminiz profesyonellikten uzak bir tedavi uygularsa şiddetli ağrı, enfeksiyon, hissizlik ve uyuşma riskiyle karşılaşırsınız.

Tedavi öncesinde tüm potansiyel riskleri anlamış olmalısınız. Diş eti rahatsızlığınız için gingivektominin en doğru seçenek olduğunu netleştirmelisiniz. En önemlisi tedaviyi doğru diş hekimine yaptırmalısınız.

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek