Aydınlıkevler Tekli Ve Çoklu Diş Eksikliğinde İmplant Uygulamaları

Tekli Ve Çoklu Diş Eksikliğinde İmplant Uygulamaları

Geçirilen hastalıklar, kazalar ve yetersiz bakım gibi faktörlere bağlı olarak, zaman içerisinde diş kaybı yaşamak mümkün olmaktadır. Yaşanılan bu kayıplar bazen tek diş bazen de çoklu diş kayıpları olarak meydana gelmektedir. Diş eksikliği yaşamak hem sağlık hem de estetik açıdan sıkıntı yaratmaktadır. Yaşanılan tekli ve çoklu diş eksikliğinde implant uygulamaları sayesinde büyük başarı sağlanmaktadır. İmplant uygulamaları hem estetik açıdan hem de sağlıksal açıdan büyük avantaj sağlamaktadır. İmplant uygulaması 18 yaş üstü herkese uygulanabilmektedir.

İmplant uygulaması nedir?

İmplant uygulamasında çene kemiklerinin içerisine titanyumdan yapılmış özel vidalar yerleştirilmektedir. Bu vidalar iki parçadan oluşmaktadır. İlk parça olan Titanium kısım cerrahi işlem uygulanarak çene kemiğinin içerisine yerleştirilmektedir. İkinci parçada çene kemiğinin içerisine yerleştirilen parçanın, üstüne konumlandırılan protez kısmından oluşmaktadır. İmplant uygulamaları diş eksikliği yaşayan kişilerde rahatlıkla kullanılsa da, uygulamanın gerçekleştirilebilmesi için çene kemiğinde belirli özelliklerin bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulama bazı kişilerde tatbik edilememektedir. Aynı şekilde kemik erimesi tedavisi gören, diyabet hastalığı alan ve kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin implant uygulamaları yapılırken daha fazla dikkat etmek gerekmektedir.

Tek diş implant uygulamaları

Tek diş eksikliği yaşayan kişilerde genel olarak yandaki dişlere küçültme tedavisi uygulanarak köprü yapılmaktadır. Köprü yapılmadan önce dişlerin küçültmek için kesilmesi, ilerleyen zamanlarda dişlerde hassasiyet oluşumuna ve pulpa nekrozuna sebep olabilmektedir. Bu durumda zaman içerisinde kanal tedavisinin gerekmesine ve sonrasında da kaplama altı çürük oluşumuna kadar gidebilmektedir. İmplant sayesinde yandaki dişlere hiçbir işlem yapılmadan uygulama gerçekleştirilmekte ve üstüne de üye kron yapılmaktadır.

Çoklu diş implant uygulamaları

Çoklu diş eksikliği yaşanılan durumlarda takıp çıkartılan protezler kullanılmaktadır. Takıp çıkartılan bu protezler zaman içerisinde kullanan kişilerde rahatsızlığa neden olabilmektedir. Bu tarz sıkıntıları yaşamamak adına çoklu diş kaybının olduğu bölgeye, birkaç implant yerleştirerek sabit kron ya da köprü yapabilme imkanı bulunmaktadır. Çoklu dişi implant uygulamaları sayesinde hastalar hareketli protezlerinden kurtulmakta ve iyi yapılmış uygulamalar sayesinde de hayat boyu rahat etmektedir.

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek