Aydınlıkevler Diş İmplantı

Diş İmplantları

Uzun yıllar boyunca dişleri olmayan kişilerin tek alternatifi protezlerdi. Ancak günümüzde kaybedilen veya hasar gören dişlerin onarılması konusunda hastaların çeşitli alternatifleri bulunmaktadır. Diş implantları ise diğerleri arasında öne çıkıyor. Diş implantları , takma dişler gibi diğer diş değiştirme seçeneklerinin sağlayamadığı avantajlar sağlar. Gelişen teknoloji sayesinde hastaların implantla tedavi edilme şansı artık daha yüksek.

Diş İmplantları ve Avantajları:

Yüz Yapısında Değişiklik Yok:

Yüz sarkması, eksik dişlerden kaynaklanan kemik kaybının istenmeyen bir yan etkisi olabilir . Bu noktada yüzün alt kısmı çökmeye başlar ve burun ucu ile çene arasındaki boşluk giderek daralır. Ağız çevresindeki aşırı kırışıklıklar, daha ince dudaklar ve daha sivri bir çene, kişinin gerçek yaşından çok daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Diş implantları, doğal dişler gibi , yüzünüze benzer bir destek vererek, şeklinin değişmesini önler.

Uzun ömürlü:

Diş implantları da doğal dişler gibi uygun bakım yapıldığı takdirde ömür boyu kullanılabilir. Düzenli olarak güncellenmesi gerekebilecek alternatif restorasyonların fiyatlarıyla karşılaştırıldığında diş implantları şaşırtıcı derecede uygun maliyetlidir.

Kolay hayat:

Diş implantları gülüşünüzün ve ağzınızın daha doğal çalışmasını sağlayarak gülümserken, konuşurken ve yemek yerken daha iyi konfor ve güven sağlar. Protezleriniz ve kısmi dişleriniz implant destekli dişlerle değiştirilirse, her türlü yiyeceği yiyebileceğiniz, daha rahat konuşup gülümseyebileceğiniz için yaşam kaliteniz önemli ölçüde artacaktır!

Doğal Görünüm:

Protez dişle birlikte diş implantı yerleştirildiğinde sonuç tamamen doğaldır. Protez diş diş eti hizasında olduğundan hiç kimse hangi dişinizin doğal hangisinin restorasyon olduğunu anlayamaz.

Isırma kuvveti:

Diş implantının en önemli avantajlarından biri çiğneme gücünü tamamen geri kazandırmasıdır. Çoğu hasta kendi doğal dişleri ile implant dişleri arasındaki farkı ayırt edemez. Bununla düzenli olarak yemek yiyebilirler ve hatta dişlerini düzgün bir şekilde fırçalayabilir ve diş ipi kullanabilirler.

Doğal Konuşma:

Takma dişler gibi bazı tedavilerin, kelimeleri doğru telaffuz etme yeteneğiniz üzerinde etkisi olabilir. Bir kişinin dişini kaybetmesi veya takma diş takması kendine olan güvenini zedeleyebilir. Eksik dişler gülümseme konusunda çekingen hissetmenize neden olabilir ve takma diş kullananlar sıklıkla konuşurken veya gülerken takma dişlerinin kaymasıyla ilgili endişelerini dile getirirler. Diş implantları veya implant destekli protezler çene kemiğiniz tarafından yerinde tutulur ve hareket etmez, bu da gülüşünüze tam bir güven duymanızı sağlar .

Süreç Nasıldır?

Diş implantlarında ilk adım kişiye özel bir tedavi planı geliştirmektir. Çene cerrahisi ve rekonstrüktif diş hekimliği alanında uzmanlardan oluşan bir ekip, özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir strateji geliştirir. Diş implantı operasyonları 3 ile 9 ay arasında tamamlanması gereken birçok aşamadan oluşur. İlk adım dişlerinizi, diş etlerinizi ve çene kemiğinizi kontrol ettirmek olacaktır. Bu ilk değerlendirmenin önemli bir bileşeni, implantı destekleyecek kadar sağlıklı çene kemiğinizin olup olmadığının değerlendirilmesidir. Diş implantları bir veya daha fazla dişin yerine kullanılır. Diş implantı ameliyatı sıklıkla ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında yapılabilir. Aldığınız implantın türü ne olursa olsun, sonrasında bir miktar rahatsızlık beklemelisiniz. Bu birkaç gün sürebilir.

Vida çevresinde yeterli yeni kemik gelişiminin oluşması için diş implantı implante edildikten sonra 2 ila 6 ay arasında bir süre alacaktır. Bu, dişin yerine sabitlenmesini sağlayarak protez dişin kökü görevi görmesini sağlar. Tipik olarak implanta dayanak olarak bilinen metal bir uzantı eklenir. İkinci tedavi sırasında iyileşme başlığı çıkarılacak ve abutment vidalanacaktır. Abutment yerleştirildikten sonra diş etlerinin iyileşmesi birkaç hafta alacaktır. Dişleriniz iyileştiğinde, kalıcı yedek dişinizin veya dişlerinizin tam oturabilmesi için diş hekiminiz onların bir izini alacaktır. Bunlar kalıcı veya çıkarılabilir olabilir.

Mükemmel Aday Kim?

İmplantın desteklenmesi için hastaların sağlıklı diş etlerine ve yeterli kemiğe sahip olması gerekir. Ayrıca iyi ağız hijyeni uygulamalı ve düzenli olarak diş hekimini ziyaret etmelidirler. Ağır sigara içenler, diyabet veya kalp hastalığı gibi kontrol edilemeyen kronik hastalıkları olan kişiler, baş-boyun bölgesine radyoterapi görmüş kişiler ayrı ayrı değerlendirilmelidir. İmplant yaptırmayı düşünüyorsanız, sizin için uygun olup olmadıklarını öğrenmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Ne risk taşıyor?

Diş implantı ameliyatı da diğer operasyonlar gibi bazı sağlık sorunları taşır. Ancak sorunlar nadirdir ve ortaya çıktıklarında genellikle küçüktürler ve kolayca giderilebilirler.

Bakım sonrası:

Diş implantları, doğal dişlerle aynı bakımı gerektirdiğinden bakımı kolaydır. Uygun bakım olmadan diş implantları da doğal dişler gibi plak, diş eti hastalıkları ve enfeksiyonları çekebilir. Mükemmel ağız hijyeni uygulayarak diş tedavinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Dişlerin, diş etlerinin ve metal direklerin etrafındaki kenarlar ve boşluklar, dişlerin arasında kayan özel tasarımlı bir fırça ile kolayca temizlenebilir. Sert bir şeyin çiğnenmesi doğal taç ve dişe zarar verebilir. Tütün ve kafein içeren maddeler dişlerin rengini bozduğu için uzak durulmalıdır. Diş gıcırdatma da kaçınılması gereken bir şeydir.

Bugün bizimle iletişime geçin!

Aydınlıkevler Diş'e başvuranlar her zaman hastanın diş tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi tarafından tedavi edilmektedir. Ayrıca Aydınlıkevler Diş Kliniği ile rezervasyon planlanırken mutlaka kalite sertifikalı diş implantları kullanılmaktadır. Bugün bizimle iletişime geçin ve Diş implant tedavileri hakkında ücretsiz danışmanlık alın.

Yayımlanma Tarihi: 10 Şubat 2024 Cumartesi
İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek