Aydınlıkevler Porselen Kaplama

Porselen Kaplama

Estetik diş hekimliğinde en çok soruların başında, zirkonyum ve porselen kaplamalar arasındaki fark yer almaktadır. Bizde bu konuyu görsellerle birlikte açıklığa kavuşturmak istedik.

Porselen Kaplama Nedir?

Porselen kaplama alt yapı itibariyle içerisinde metal bulunan ve günümüzde estetik kaygılardan dolayı yavaş yavaş terk edilmeye başlanmış materyaldir.

Zirkonyum Kaplama ile Porselen Kaplama Farkları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama güncel teknolojik yöntemlerle üretilen bir materyal olduğundan diş ve diş etine uyumu mükemmeldir. Porselen kaplama ise geleneksel yöntemlerle üretildiğinden bu süreçte diş ve diş etine uyumda hata payı mümkündür.

Zirkonyum kaplamada alt yapısı metal içermediğinden zamanla diş etinin grileşen görüntüsü görülmez, porselen kaplamada ise alt yapı metal olduğundan zamanla ağız içi sıvılarıyla etkileşimler sonucunda diş etinde grileşme söz konusudur.

Porselen kaplamalarda ışık geçirgenliği sıfıra yakın olduğundan estetik görünüm olarak mat, donuk bir renk hali varken, Zirkonyum kaplamalar ışık geçirgenliğini mümkün kıldığından daha canlı ve doğala yakın renk uyumu mevcuttur.

Zirkonyum, iç yapısında zamanla oluşan mikroskobik çatlakları dışarıdan hiçbir işleme gerek kalmadan kendi içinde çözer, Porselen kaplamalarda ise böyle bir özellik yoktur.

Zirkonyum ağız içi kapanışlardaki çatışmalar olsun, kuvvetli çene yapıları olsun, ağız içinde oluşabilecek tüm baskı kuvvetlerine karşı dayanıklı bir materyaldir, porselen kaplamalarda ise ağız içi bazı baskı kuvvetlerine karşı eğilmeler, bükülmeler görülebilmektedir.

Zirkonyum kaplamaların diş üzerine yapıştırılma materyalleri son güncel teknolojik ürünler olup, dişe yapışmaları çok daha kuvvetlidir, porselen kaplamaların yapıştırılma materyalleri ise daha gelenekseldir.

Zirkonyum kaplamalar üzerinde doğal dişlerdeki gibi şekil, form, dizayn ve diğer estetik işlemler rahatlıkla yapılabilirken porselen kaplamalarda bu seçenekler kısıtlıdır.

Bugün bizimle iletişime geçin!

Aydınlıkevler Diş'e başvuranllar her zaman hastanın diş tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi tarafından tedavi edilmektedir. Ayrıca Aydınlıkevler Diş Kliniği ile rezervasyon planlanırken mutlaka kalite sertifikalı porselen kaplamalar kullanılmaktadır. Üstelik bu porselen kaplamalar uzun yıllar garantilidir. Bugün bizimle iletişime geçin ve Porselen kaplama tedavileri hakkında ücretsiz danışmanlık alın.

Yayımlanma Tarihi: 10 Şubat 2024 Cumartesi
İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek