Aydınlıkevler Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, aynı zamanda dişleri ağartma veya dişleri beyazlatma olarak da bilinen kozmetik bir diş tedavisi yöntemidir ve dişlerin rengini açmak ve daha parlak hale getirmek amacıyla tasarlanmıştır. Zamanla, kahve, çay, kırmızı şarap gibi leke oluşturan maddelerin tüketimi, tütün kullanımı ve yaşlanma gibi çeşitli faktörler nedeniyle dişler renk değiştirebilir. Diş beyazlatma, dişlere daha beyaz ve genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar.

Diş beyazlatmanın farklı yöntemleri vardır, bunlar arasında:

Klinikte Yapılan Beyazlatma:

Bu, diş hekiminin kliniğinde profesyonel olarak yapılan bir diş beyazlatma işlemidir. Yoğun bir ağartma jeli dişlere uygulanır ve özel bir ışık veya lazer beyazlatma ajanını aktive etmek için kullanılabilir. Bu yöntem genellikle anında sonuçlar sağlar.

Evde Kullanılan Beyazlatma Setleri:

Diş hekimleri özelleştirilmiş evde kullanılan beyazlatma setleri sağlayabilir. Bu setler özel olarak uydurulmuş tepsiler ve daha hafif bir ağartma jeli içerir. Hastalar, birkaç hafta boyunca her gün belirli bir süre boyunca bu jelleri tepsilerle kullanırlar.

Reçetesiz Satılan Beyazlatma Ürünleri:

Bunlar reçetesiz olarak temin edilebilen beyazlatma diş macunu, şeritler, jeller ve ağız gargaralarını içerir. Bu ürünler genellikle daha düşük konsantrasyonlarda ağartma maddeleri içerir ve daha kademeli sonuçlar sağlayabilir.

Diş beyazlatmada temel ağartma maddesi genellikle hidrojen peroksit veya karbamid peroksittir. Bu maddeler dişin yüzeyindeki lekeleri parçalar, böylece daha açık görünmelerini sağlar.

Tüm dişlerin beyazlatmaya aynı derecede duyarlı olmadığını ve beyazlatmanın etkisi bireyin doğal diş rengi ve leke nedenine göre değişebileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, diş beyazlatma bazı türdeki lekeler için etkili olmayabilir, örneğin yaralanma veya belirli ilaçlar nedeniyle oluşan lekeler

Herhangi bir diş beyazlatma işlemine başlamadan önce, ihtiyaçlarınıza en uygun beyazlatma yöntemini belirlemek ve ağız sağlığınızın iyi durumda olduğundan emin olmak için bir diş hekimi ile görüşmek önerilir. Beyazlatma ürünlerinin aşırı kullanımı veya yanlış uygulanması diş hassasiyetine, diş eti tahrişine veya istenmeyen diğer yan etkilere neden olabilir.

Bugün bizimle iletişime geçin!

Aydınlıkevler Diş'e başvuranlar her zaman hastanın diş tedavisinde uzmanlaşmış bir diş hekimi tarafından tedavi edilmektedir. Ayrıca Aydınlıkevler Diş Kliniği ile rezervasyon planlanırken mutlaka kalite sertifikalı diş beyazlatmalar kullanılmaktadır. Bugün bizimle iletişime geçin ve Diş beyazlatma tedavileri hakkında ücretsiz danışmanlık alın.

İletişime geçmenin en hızlı yolu +90 554 174 70 01 numaralı telefonu aramaktır.
Ücretsiz Randevu Al

  Aydınlıkevler Diş En beyaz renklere ve en estetik dişlere ulaşmak Aydınlıkevler Diş ile çok kolay.

  Aydınlıkevler Ağız ve Diş Polikliniği olarak, verdiğimiz sağlık hizmetleriyle hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini sağlamayı, doktor, sağlık personeli ve altyapımızla, dünyada model oluşturmayı, “Aile Diş Hekimliği” konusunda referans olmayı amaçlayan sağlık kurumlarının arasına girmeyi hedeflemekteyiz.

  Kurumsal Hakkımızda

  Çünkü gülümsemeniz bizim tutkumuzdur.

  Yardım İletişim

  Yeni ve parlak bir gülümsemeye giden yolunuz.

  Canlı Destek